WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO

3 dni: 4-6 sierpnia

Zapraszamy do udziału w weekendowych warsztatach śpiewu białego i emisji głosu.

Wyobraź sobie lato, późne popołudnie i delikatny powiew wiatru. Poczuj, jak całą piersią rozmawiasz z lasem. Podczas 3-dniowych warsztatów poznasz różne techniki emisji głosu, nauczysz się poprawnie wołać i oddychać a także dowiesz się jak współgrać z własnym ciałem. W programie również techniki rozluźniające i relaksacyjne. Główną oś naszych spotkań stanowić będzie śpiew biały w dwóch odmianach - wschodnio-europejskiej oraz północno-europejskiej. Nauczymy się różnych pieśni oraz zagłębimy się w techniki improwizacji głosowej.


Część pierwsza:
Mała rozgrzewka ruchowa. Techniki oddechowe. Dykcja. Emisja głosu - ćwiczenia wspólne oraz indywidualne. Podstawy improwizacji głosowej w grupie. Harmonizacja.

Część druga:
Prezentacja instrumentarium. Zapoznanie się z instrumentami. Podstawy gry na wybranym instrumencie. Podstawy improwizacji muzycznej w grupie.

Część trzecia:
Ludowa emisja głosu. Nauka wybranych pieśni tradycyjnych jedno i wielogłosowych.

Część czwarta:
Improwizacja muzyczna: wykorzystanie wcześniej nauczonych technik emisji głosu oraz instrumentów - w zależności co komu się spodoba.
 
 

PROWADZĄCY


Warsztaty poprowadzi Michalina Musiał.

MICHALINA MUSIAŁ - Ukończyła 3-letni kurs aktorski w Akademii PAPA, śpiewając w wielu spektaklach i uczestnicząc w licznych projektach muzycznych organizowanych przez Akademię, m. in. Muzyka Świata oraz Koncert na 10-lecie PAPY oraz tworząc muzykę do spektakli. Obecnie studiuje scenografię na UAP.

Ma za sobą ukończenie z dyplomem w 2020r. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lesznie, na kierunku wokalistyka jazzowa. Do niedawna współtworzyła Uniwersytecką Grupę Śpiewaczą -  śpiewając szeroko pojęte pieśni wschodnie - od Polski, przez Ukrainę, Białoruś aż po Rosję. Występowaliśmy m.in. w okresie świątecznym na Kutii w Domu Tramwajarza. Współtworzy Pannę Wannę - trochę jazzu, trochę elektroniki. Jest w zespole Aznawury, poruszającym się po wielu gatunkach muzyki ludowej oraz elektronicznej. Sama zgłębia też tajniki Kulningu - charakterystycznego śpiewu białego z obszaru Północy, szczególnie dla Szwecji i Norwegii.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE


Termin: 4-6 sierpnia
piątek 18:00-21:00, sobota 10:00-20:00, niedziela 10:00-17:00

Miejsce: Baza Leśna Akademii PAPA, Kowalskie 142, 20 km od Poznania

Koszt: 400 zł
350 zł dla studentów i absolwentów kursów w Akademii PAPA


W cenie również nocleg i wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.


Zgłoszenia przez formularz: