INSTRUKTORZY
Anna Romberg
Amerykańskie i rosyjskie techniki aktorskie, zadania aktorskie, improwizacja, praca z tekstem, świadomość i plastyka ciała, pantomima, teatr fizyczny, ruch sceniczny, sceny klasyczne i współczesne.
Aktorka, reżyser, choreograf, założycielka i pedagog Akademii.
Występowała w spektaklach repertuarowych i gościnnie na scenach takich teatrów jak Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr na Woli w Warszawie.
Swój warsztat aktorski i pedagogiczny zdobywała przede wszystkich za granicą i pod okiem aktorów i reżyserów zagranicznych. Ukończyła kurs prowadzony przez Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (tytuł instruktora Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała), kursy prowadzone przez Instytut Grotowskiego, Teatr Pieśń Kozła, Gardzienice, Instytut Aktorski w Turynie, Akademię Teatralną w Warszawie, absolwentów Petersburskiej Szkoły Teatralnej, wykładowców Szkoły Sztuki Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie, wykładowców Lee Strasberg Film and Theater Institut w Nowym Yorku oraz wiele innych. W 2022 roku uczyła się w Studiu Aktorskim Ivany Chubbuck w Los Angeles.
Od 17 lat również sama uczy, przekazując swoje doświadczenie i pasję dalej, a także reżyseruje spektakle ze swoimi studentami i w ramach różnych projektów w Polsce i za granicą. Do tej pory wyreżyserowała ponad 50 spektakli i widowisk. W 2015 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jan Romberg
Aktor, mim, reżyser, przez 10 lat dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pantomimy w Dreźnie i Międzynarodowego Festiwalu Teatru Fizycznego MIME>Berlin.
Prowadzi zajęcia z improwizacji i pantomimy.
Obecnie występuje w Mimebuhne Dresden i w międzynarodowym zespole Mind Movement Research. Ze swoimi spektaklami występuje na całym świecie. Ukończył wiele międzynarodowych projektów i szkół pantomimicznych. Uczył się między innymi u Giselle Schwenck, Gregga Goldstona, Gyongyi Biro, Radima Vizvary.
Tomasz Koszański
Aktor, akrobata,tancerz, kaskader. Absolwent Szkoły Kaskaderów Filmowych „13”. Dziś mocno związany z
grupą kaskaderską MG Stunts. Realizuje oprawy artystyczne,
spektakle, produkcje filmowe, telewizyjne oraz cyfrowe na terenie
całego kraju oraz na świecie.
Edukację ruchową zaczął od Karate Kyokushin oraz Capoeira,
natępnie Extreme Martial Arts (siedem zdobytych złotych medali na
Otwartych Mistrzostwach Polski) oraz Martial Arts
Tricking.
Akrobatycznie, ruchowo i tanecznie szkolił się w Polsce
oraz Europie m.in. pod okiem: Toma Wekslera, Anety Zwierzyńskiej,
Emmeta Luisa, Abdellacha Chraihi, Ido Portala i Jozefa Frucka.
Podstaw rzemiosła aktorskiego uczył się u dr. Moniki Braun.
Magdalena Zabel
Powiązana z Akademią Sztuk Scenicznych PAPA od 2009 roku, początkowo w charakterze studentki, później aktorki, a obecnie instruktorka zajęć.
Dodatkowo zdobywała wiedzę na warsztatach z osobami z całego świata ze świadomości ciała, pantomimy, śpiewu, tańca, metod aktorskich.
Obecnie na etacie w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Jest również związana z Teatrem Miejskim w Gliwicach, Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu oraz grupą teatralną Dziwaczki.
Jolanta Kosicka
Założycielka Mówki Sztuki, z wykształcenia logopeda, pedagog i muzyk.
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (logopedia), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (pedagogika), Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu (klasa fagotu).
Chórzystka od dziecka, wokalistka od dawna: Erijef Massiv, GoodNight, Holygroove.
Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych, m. in. Physiological Voice Training w/ Dr Hubert Noe z Magdą Sekułą – Lemberger, warsztaty SLS i Poznańskie Warsztaty Wokalne NVP – Flow Phonation z Sonią Lachowolską.
Mateusz Feliński
Od trzech lat aktor w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
Współpracuje również z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Aktor dubbingowy. Zobaczyć go można również w serialu "Na Wspólnej".
Sylwia Malina Marciniuk
Tańczy odkąd skończyła siedem lat, ucząc się w różnych ośrodkach i doszkalając na warsztatach tanecznych, teatralnych, performatywnych, zdobywając uprawnienia: Instruktorki treningu BodyArt®, Nauczycielki Tańca i Ruchu- certyfikat wydany przez MEiN, a także kończąc kursy: Jak uczyć empatii wobec osób niepełnosprawnych organizowany przez WFOOzN, Akademia Kompetencji Przyszłości organizowane przez UAM oraz projekcie Granice w teatrze.
Piotr Paterka
Wokalista, pedagog, kompozytor i autor tekstów.
Laureat wielu nagród na festiwalach muzycznych.
Piotr
jest dyplomowanym pedagogiem wokalnym, specjalistą rehabilitacji
zaburzeń głosu, oraz wokalistą. Ukończył Akademię Muzyczną im. G. i K.
Bacewiczówny w Łodzi oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z
zakresu rehabilitacji zaburzeń głosu. Współpracuję z wokalistami, pomaga
pacjentom z zaburzeniami głosu, oraz osobom, które w swoim zawodzie
pracują głosem i pragną ulepszyć jego jakość i odnaleźć komfort w mowie.
W 2018 roku pod nazwą projektu Red Carpet nagrane zostały jego trzy autorskie utwory, które dostępne są w serwisach streamingowych, a do piosenki „Zapomnij” powstał teledysk, który dostępny jest na YouTube. Obecnie zajmuje się nauką śpiewu, oraz pracuje nad nowym autorskim materiałem.
Anna Dymna
Uczyła się w Stella Adler Studio of Acting w Nowym Yorku i London Academy of Music and Dramatic Art.
Jako aktorka uczestniczyła w spektaklach PAPY takich jak "Dybuk", "Dziady" czy "Maria walczy z aniołami"; a także w happeningach i grach miejskich.
Prowadzi zajęcia z budowania historii, scen otwartych, monologów i scen klasycznych.