AMERYKAŃSKIE
TECHNIKI AKTORSKIE

prev next

Amerykańskie techniki aktorskie: Strasberg, Meisner, ChubbuckZapraszamy na intensywny weekend z założycielką Akademii: Anną Romberg.

Warsztaty adresowane są do osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, będą intensywne emocjonalnie.

Jeśli szukasz warsztatów, które pozwolą Tobie sięgnąć do Twoich emocji i uzewnętrznić je, jeśli dążysz do autentyczności w aktorstwie, chcesz grać tu i teraz, być otwartym na partnera i organicznie reagować na niego. Jeśli nie boisz się przekraczania granic i podróży w głąb siebie - to warsztaty dla Ciebie.


PROGRAM
- wybrane ćwiczenia z techniki Lee Strasberga (The Method), Sanforda Meisnera i Ivany Chubbuck

- praca nad monologiem i scenami z partnerem w oparciu o wybrane aspekty powyższych technik

- nagranie materiałów wideo (monolog, scena) do dema aktorskiego.


Pracować będziemy nad pamięcią zmysłową, emocjonalną, relaksacją, odblokowaniem emocji, reagowaniem na impulsy, byciem tu i teraz, otwarciem na partnera, odnalezieniem celu postaci i dążeniem do jego osiągnięcia trzymając widownię w napięciu. Będziemy pracować nad postacią w oparciu o przygotowane sceny i monologi.

Koszt:

450 zł
Dla absolwentów Akademii PAPA: 300 zł


Cena obejmuje również jeden nocleg w Bazie Leśnej. Nie obejmuje wyżywienia.

Termin:

7-8 września 2024

Sobota 11:00-15:00, 16:00-20:00
Niedziela 10:00-13:00, 14:00-17:00


Ilość miejsc: max. 12 uczestników

Miejsce:

Baza Leśna Akademii PAPA, Kowalskie 142, 20 km od Poznania


Na warsztaty należy przygotować monolog współczesny.
Na kilka dni przed warsztatami uczestnicy otrzymają do przygotowania również scenę z dramatu/filmu.

 
 
 


Warsztat poprowadzi Anna Romberg - założycielka i pedagog Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu.


Aktorka, reżyser, pedagog.

Występowała w spektaklach repertuarowych i gościnnie na scenach takich teatrów jak Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr na Woli w Warszawie.


Swój warsztat aktorski i pedagogiczny zdobywała przede wszystkich za granicą i pod okiem aktorów i reżyserów zagranicznych. Ukończyła kurs prowadzony przez Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (tytuł instruktora Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała), kursy prowadzone przez Instytut Grotowskiego, Teatr Pieśń Kozła, Gardzienice, Instytut Aktorski w Turynie, Akademię Teatralną w Warszawie, absolwentów Petersburskiej Szkoły Teatralnej, wykładowców Szkoły Sztuki Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie, wykładowców Lee Strasberg Film and Theater Institut w Nowym Yorku oraz wiele innych. Uczyła się również zdalnie w Studiu Aktorskim Ivany Chubbuck w Los Angeles.


Od 17 lat również sama uczy, przekazując swoje doświadczenie i pasję dalej, a także reżyseruje spektakle ze swoimi studentami i w ramach różnych projektów w Polsce i za granicą. Do tej pory wyreżyserowała ponad 50 spektakli i widowisk. W 2015 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.