MIĘDZYNARODOWE

SPOTKANIA TEATRÓW

"OFF SYTUACJE"

prev next

INTERNATIONAL INDEPENDENT THEATER FESTIVAL

 

Zapraszamy na III Międzynarodowe Spotkania Teatrów "OFF SYTUACJE" w Poznaniu!

7-15 czerwca 2019


III International Theater Meetings "OFF SITUATIONS" in Poznań


7th-15th June 2019SPEKTAKLE | WARSZTATY | SPOTKANIA


PERFORMANCES | WORKSHOPS  MEETINGS


Ruszył nabór na tegoroczne OFF Sytuacje!

 
Będzie się działo!

Zobacz program ubiegłorocznego Festiwalu!

IDEA FESTIWALU

Międzynarodowe Spotkania Teatrów OFF Sytuacje w Poznaniu to międzynarodowy festiwal teatralny dedykowany zespołom niezależnym. Podczas 10 dni na poznańskich scenach zostaną zaprezentowane spektakle w wykonaniu artystów z całej Polski oraz gości zagranicznych.

Festiwal stawia sobie za główny cel ukazanie szerokiego spektrum zjawisk we współczesnym teatrze, ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów i technik teatralnych, a także najbardziej wartościowych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Projekt ma rozwijać umiejętności uczestniczących w nim twórców teatralnych, podnosić kwalifikacje, inspirować, a widowni ukazać bogactwo i różnorodność współczesnego teatru. OFF Sytuacje to okazja do poznania form teatru niewidocznych w komercyjnym środowisku artystycznym oraz możliwość dla teatrów niezależnych do wymiany doświadczenia, nawiązania współpracy oraz zaprezentowania się przed szerszą publicznością.
Geneza Festiwalu OFF Sytuacje to od wielu lat wystawiane rok rocznie z początkiem czerwca spektakle dyplomowe studentów Akademii Sztuk Scenicznych PAPA. W 2017 roku nasza inicjatywa sceniczna sięgnęła dalej, ku organizacji międzynarodowego święta teatru.
Akademia Sztuk Scenicznych i Stowarzyszenie Inicjatyw Scenicznych PAPA, organizując II Międzynarodowe Spotkania Teatrów OFF Sytuacje, ma na celu stworzyć po raz drugi miejsce dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym oraz dialogiem w kulturze. Poprzez spektakle, panele dyskusyjne, warsztaty, rozmowy indywidualne poszerzać się będzie świadomość lokalnego odbiorcy w dziedzinie dramatu, różnorodności technik teatralnych, możliwości scenicznych. Festiwal OFF Sytuacje to możliwość zdobycia doświadczenia scenicznego istotnego z punktu widzenia dalszej drogi rozwoju artystycznego. Poprzez zaproszenie teatrów prezentujących mało lub umiarkowanie dostępne techniki teatralne (m.in. pantomima, maski, teatr lalek, teatr fizyczny, śpiew polifoniczny, teatr improwizacji) chcemy zainteresować publiczność alternatywnymi formami scenicznymi i poznańskimi scenami, na których odbędzie się Festiwal.

Oprócz spektakli w programie znajdują się także warsztaty z form teatralnych zaprezentowanych na festiwalu. Będą to warsztaty aktorskie, taneczne, wokalne, pracy w masce, warsztaty pantomimy i improwizacji. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno artyści jak i widzowie uczestniczący w wydarzeniu.
Zaplanowaliśmy również ścieżki edukacyjne dla szkół.

ORGANIZATORZY

Akademia Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu
Stowarzyszenie Inicjatyw Scenicznych PAPA


PARTNERZY

Scena Robocza

 

KONTAKT

W razie pytań prosimy o kontakt:
offsytuacje@gmail.com

Niebawem będziemy również pod telefonem!
PATRONI MEDIALNI 2018

Afisz teatralny
e-teatr
Kontra
Nasz Głos Poznański

nietak!t

Radio Afera