INSTRUKTORZY

prev next

Anna Romberg

Metoda Stanisławskiego i Strasberga, zadania aktorskie, improwizacja, praca z tekstem, świadomość i plastyka ciała, pantomima, teatr fizyczny, ruch sceniczny, sceny klasyczne i współczesne. 


Aktorka, reżyser, choreograf, założycielka i pedagog Akademii.


Występowała w spektaklach repertuarowych i gościnnie na scenach takich teatrów jak Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr na Woli w Warszawie.

Swój warsztat aktorski i pedagogiczny zdobywała przede wszystkich za granicą i pod okiem aktorów i reżyserów zagranicznych. Ukończyła kurs prowadzony przez Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (tytuł instruktora Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała), kursy prowadzone przez Instytut Grotowskiego, Teatr Pieśń Kozła, Gardzienice, Instytut Aktorski w Turynie, Akademię Teatralną w Warszawie, absolwentów Petersburskiej Szkoły Teatralnej, wykładowców Szkoły Sztuki Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie, wykładowców Lee Strasberg Film and Theater Institut w Nowym Yorku oraz wiele innych.

Od dziesięciu lat również sama uczy, przekazując swoje doświadczenie i pasję dalej, a także reżyseruje spektakle ze swoimi studentami i w ramach różnych projektów w Polsce i za granicą. Do tej pory wyreżyserowała ponad 20 spektakli i widowisk. W 2015 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Maciej Zakrzewski

Trening fizyczny, podstawy akrobatyki, ćwiczenia partnerskie, praca z rytmem, zadania aktorskie, improwizacja


Aktor, animator, instruktor, fotograf, muzyk.


Prowadził warsztaty teatralne m. in. dla Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie i w Collegium Maius w Poznaniu.


Przez kilka lat pracował w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu.


Uczestnik i współorganizator wielu projektów artystycznych i teatralnych, realizowanych w ramach linii promotorskiej Instytutu Grotowskiego.  Od 2007 roku zaangażowany w międzynarodowy projekt badawczy Regula Contra Regulam prowadzony przez Raula Iaizę we współpracy z Instytutem J.Grotowskiego.


Obecnie występuje w Teatrze Rosa.


Weronika Kulczycka

absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, wokalistka, dyrygent, nauczyciel śpiewu w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Aktorka Teatru PAPA.


Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice” nad tworzeniem dramatu muzycznego „Noc poślubna” Jana Lecha w oparciu o „Sklepy cynamonowe” B. Schulza realizując solową partię Tłujki.


Solistka „Akademii Mendelssohnowskiej„ Narodowego Forum Muzyki w 2016 roku, gdzie współpracowała z Chórem NFM pod dyrekcją Pani Agnieszki Franków – Żelazny. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych i teatralnych.


Głos kształciła pod okiem polskich i zagranicznych pedagogów, m.in. dr hab. Małgorzata Woltmann- Żebrowska, Ingeborg Danz z Niemiec, Ubaldo Fabbri z Włoch. Czynna uczestniczka warsztatów Techniki Alexandra z p. Magdaleną Kędzior.


Jan Romberg

Aktor, mim, reżyser, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pantomimy w Dreźnie i Międzynarodowego Festiwalu Teatru Fizycznego MIME>Berlin.


Prowadzi zajęcia z improwizacji i pantomimy.


Obecnie występuje w Mimebuhne Dresden i w międzynarodowym zespole Mind Movement Research. Ze swoimi spektaklami występuje na całym świecie. Ukończył wiele międzynarodowych projektów i szkół pantomimicznych. Uczył się między innymi u Giselle Schwenck, Gregga Goldstona, Gyongyi Biro, Radima Vizvary.


Sandra Matuszak

studentka logopedii, miłośniczka piosenek aktorskich, aktorka i instruktor teatralny. Z Akademią Sztuk Scenicznych PAPA związana od 2014 roku. W ostatnich latach można ją było zobaczyć w „Yermie”, „Łucji i jej dzieciach”, „Dziób w dziób”, „Medei”, „Na pograniczu dwóch światów”, „Samobójcy”, „Nocnych strachach” i „Dybuku”. W Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena została nagrodzona za kreację Stefana w "Dziób w dziób". Wielokrotnie była członkiem jury lokalnych konkursów recytatorskich oraz gościem specjalnym wieczorków poetyckich. Obecnie z jedną ze swoich najmłodszych studentek pracuje nad monodramem opartym na książce Krystyny Chiger „Dziewczynka w zielonym sweterku”.

Magdalena Zabel

Studentka piątego roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na wydziale lalkarskim.

Powiązana z Akademią Sztuk Scenicznych PAPA od 2009 roku, początkowo w charakterze studentki, później aktorki, a obecnie instruktorka zajęć.

Dodatkowo zdobywała wiedzę na warsztatach z osobami z całego świata ze świadomości ciała, pantomimy, śpiewu, tańca, metod aktorskich.

Obecnie związana z Teatrem Miejskim w Gliwicach, Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu oraz grupą teatralną Dziwaczki.


Sylwia Malina Marciniuk

Absolwentka Wiedzy o teatrze (UAM) oraz absolwentka Tańca w kulturze fizycznej (AWF), gdzie ukończyła specjalność terapeutyczną. Tańczy odkąd skończyła siedem lat, ucząc się w różnych ośrodkach i doszkalając na warsztatach. Była studentką Szkoły Tańca Współczesnego. Posiada certyfikat instruktorski, upoważniający do prowadzenia zajęć tanecznych, wydany na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki. Tancerka kilku zespołów rewiowych, aktorka teatrów alternatywnych Stowarzyszenia Antrakt oraz Fundacji Asocjacja2006 i teatru dla dzieci. Pracowała między innymi dla Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Warszawskiego Muzeum Tańca oraz przy zleceniach komercyjnych dla różnych agencji artystycznych i eventowych w całej Polsce.

Aniela Kokosza

Tancerka, performerka, dyplomowany pedagog tańca, stypendystka Instytutu Muzyki i Tańca,Alternatywnej Akademii Tańca 2015, fundacji Ciało/Umysł 2017; ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2008) oraz 2-letni kurs instruktorski o profilu taniec współczesny pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Bydgoszczy (2006). Obecnie studiuje w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu.

Kształciła się, uczestniczyła w projektach i festiwalach tanecznych w Polsce, Czechach, Włoszech, Austrii i Niemczech (Folkwang Universität der Künste Essen).

Od 2008 roku pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele człowieka.