TANECZNE IMPROWIZACJE
i ZDROWY KRĘGOSŁUP

prev next

Zapraszamy na nowe zajęcia w Akademii PAPA w poniedziałkowe wieczory!

19:15-20:15 Zdrowy kręgosłup
20:15-21:45 Taneczne improwizacjeWarsztaty prowadzi Sylwia Malina Marciniuk

Malina studiowała na kierunku Wiedza o teatrze (UAM) oraz Taniec w kulturze fizycznej (AWF), gdzie ukończyła specjalność terapeutyczną. Pracowała jako tancerka zespołów rewiowych Variete, Rising Stars, Art.&Dance oraz performerka podczas dużych wydarzeń muzycznych takich jak Circus Inferno i Festiwal Audioriver. Aktorka teatrów alternatywnych - Stowarzyszenia Antrakt, Teatru pod Fontanną oraz Fundacji Asocjacja2006 i teatrów dla dzieci: Filharmonia Pomysłów, Teatr Pana O. i NINArt. Pracowała między innymi dla Opery na Zamku w Szczecinie i Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu oraz przy zleceniach komercyjnych dla różnych agencji artystycznych i eventowych w całej Polsce. Instruktorka BodyArt oraz tańca i ruchu w studio teatralnym PAPA - Poznan Academy of Performing Arts, instruktorka Broadway jazz w Retro Dance Studio, pedagog w Świetlica Cafe oraz animatorka Fundacji Kreaktywator. W pracy artystycznej pracuje korzystając z technik aktorskich oraz metod improwizacji tanecznej, a także z narzędzi terapeutycznych.ZDROWY KRĘGOSŁUP

To zajęcia zaprojektowane w odpowiedzi na powszechny problem w postaci chronicznego bólu pleców, karku i szyi. Siedzący tryb pracy i wielogodzinne leżenie na kanapie w niekorzystnych dla kręgosłupa pozycjach, a więc nieprawidłowa postawa ciała czy brak aktywności fizycznej powoduje, że coraz więcej osób zmaga się dyskomfortem i bólem pleców.
Zajęcia mają charakter zarówno terapeutyczny, jak i profilaktyczny - przy regularnych ćwiczeniach, zapobiegamy ostrym bólom w okolicy kręgosłupa. Podczas zajęć "zdrowy kręgosłup" wzmacniamy mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa, czyli przede wszystkim mięśnie pleców, brzucha i pośladków. Systematyczne ćwiczenia gwarantują utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie szkieletu mięśniowego i redukcję przykurczy mięśniowych. Ćwiczenia skierowane są zarówno dla osób zdrowych, chcących zadbać o zdrowe i silne ciało, jak i tych borykających się z problemami bólowymi.
 

TANECZNE IMPROWIZACJE


Taneczne improwizacje to rodzaj spontanicznego tańca, bez konkretnych figur czy kroków; to ekspresja ruchowa wypływająca z wnętrza, naturalny sposób wyrażenia emocji, spotkanie z samym sobą, spotkanie w grupie w bezpiecznej i kreatywnej przestrzeni.
Improwizacja służy badaniu przyzwyczajeń ruchowych, które mamy wbudowane w procesie nieuświadomionego, zbieranego od początku życia doświadczenia i działania kultury, w której funkcjonujemy. To praktyka, w której nic nie jest z góry ustalone, wszystko dzieje się tu i teraz, i można sobie pozwolić na radosne doświadczanie błędu czy pomyłki. Każdorazowe podejmowanie konkretnych decyzji dotyczących ruchu, świadomy proces wyboru pozwala na kreowanie unikalnych, efemerycznych kompozycji, a co najważniejsze - na poznanie osobowości, wrażliwości i specyficznej jakości własnego ruchu.

Cel zajęć:

-otwarcie się na siebie i swoje potrzeby;
-zwiększenie świadomości siebie,
świadomość własnego ciała, jego granic i potrzeb;
-stworzenie możliwości do odreagowania napięcia i stresu;
-wzrost sprawności fizycznej i ruchowej;
-praca z koncentracją, uważnością i zmysłami
-rozbudzenie wyobraźni przestrzenno-ruchowej
-budowanie integracji psychofizycznejINFORMACJE ORGANIZACYJNE


Kiedy: każdy poniedziałek

Zdrowy kręgosłup: godz. 19:15-20:15
Taneczne improwizacje: godz. 20:15-21:45
W marcu możesz dołączyć jeszcze do grupy!

Gdzie: Półwiejska 45 Poznań, sala Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu (PAPA)
Koszt: 100zł /miesiąc - 4 spotkania w miesiącu

Cena dla studentów PAPA: 80zł/ miesiąc