PROJEKT

MUZYKA ŚWIATA

kwiecień - czerwiec 2018


wtorki

godz. 18:00-21:00


start: 24 kwietnia 2018

można dołączyć od 8-go maja
Zapraszamy do udziału w Projekcie "Muzyka Świata", który zakończy się koncertem podczas II Międzynarodowych Spotkań Teatrów OFF Sytuacje w czerwcu!

Zapraszamy w podróż pełną najróżniejszej rytmów i głosów. Od wielogłosowych pieśni ukraińskich, po dynamiczne pieśni hiszpańskie i bałkańskie. Nie zabraknie też polskich pieśni tradycyjnych. Głosom towarzyszyć będą najróżniejsze instrumenty, z najdalszych zakątków świata.

Projekt składa się z dwóch części: warsztatowej - pracy nad głosem i umuzykalnieniem oraz repertuarowej - przygotowaniu pieśni, solo i w chórze. Projekt dedykowany jest młodzieży od 15 r. życia, studentom i osobom dorosłym.

PROGRAM:
śpiew biały
prawidłowa impostacja głosu
praca z oddechem
praca nad pieśniami
rozwijanie słuchu harmonicznego (śpiew wielogłosowy)
improwizacja wokalna

 

Projekt prowadzą:

Weronika Kulczyckaabsolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, wokalistka, dyrygent, nauczyciel śpiewu w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Aktorka Teatru PAPA. Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice” nad tworzeniem dramatu muzycznego „Noc poślubna” Jana Lecha w oparciu o „Sklepy cynamonowe” B. Schulza realizując solową partię Tłujki. Solistka „Akademii Mendelssohnowskiej„ Narodowego Forum Muzyki w 2016 roku, gdzie współpracowała z Chórem NFM pod dyrekcją Pani Agnieszki Franków – Żelazny. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych i teatralnych. Głos kształciła pod okiem polskich i zagranicznych pedagogów, m.in. dr hab. Małgorzata Woltmann- Żebrowska, Ingeborg Danz z Niemiec, Ubaldo Fabbri z Włoch. Czynna uczestniczka warsztatów Techniki Alexandra z p. Magdaleną Kędzior.


Alicja Gotowała


z Akademią związana od 2016 roku, aktorka Teatru PAPA, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Psychologia. Ukończyła również Szkołę Muzyczną I stopnia w Słupcy. Śpiewa, gra na pianinie i różnych innych instrumentach, komponuje muzykę, prowadzi zajęcia muzyczne i wokalne.


W ubiegłym roku występowała podczas Koncertu "Muzyka Świata" podczas I OFF Sytuacji.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE


Termin: wtorki 18:00-21:00
24 kwietnia, 8 maja, 15 maja, 22 maja, 29 maja, 5 czerwca
6 zajęć po 3 godziny plus próba przed koncertem
Koszt: 180 zł
100 zł dla studentów Akademii PAPA

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przez formularz: