AMERYKAŃSKIE
TECHNIKI AKTORSKIE

prev next

Warsztaty Master class z Anną Romberg:
Amerykańskie techniki aktorskie: Strasberg, Meisner, ChubbuckZapraszamy na intensywny weekend z założycielką Akademii: Anną Romberg.

Warsztaty adresowane są do osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, będą intensywne emocjonalnie.


Jeśli szukasz warsztatów, które pozwolą Tobie sięgnąć do Twoich emocji i uzewnętrznić je, jeśli dążysz do autentyczności w aktorstwie, chcesz grać tu i teraz, być otwartym na partnera i organicznie reagować na niego. Jeśli nie boisz się przekraczania granic i podróży w głąb siebie - to warsztaty dla Ciebie.


PROGRAM
- ćwiczenia z techniki Lee Strasberga (The Method), Sanforda Meisnera i Ivany Chubbuck

- praca nad monologiem i scenami z partnerem w oparciu o wybrane aspekty powyższych technikPracować będziemy nad pamięcią zmysłową, emocjonalną, relaksacją, odblokowaniem emocji, reagowaniem na impulsy, byciem tu i teraz, otwarciem na partnera, odnalezieniem celu postaci i dążeniem do jego osiągnięcia trzymając widownię w napięciu. Będziemy pracować nad postacią w oparciu o przygotowane sceny i monologi.Koszt: 350 zł
Dla absolwentów Akademii PAPA: 250 złTermin:

3 edycja warsztatów już w maju!

Ilość miejsc: max. 10 uczestników


Na warsztaty należy przygotować monolog współczesny.
Na kilka dni przed warsztatami uczestnicy otrzymają do przygotowania również scenę z dramatu.
 
 
 


Warsztat poprowadzi Anna Romberg - założycielka i pedagog Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu.


Aktorka, reżyser, pedagog.

Występowała w spektaklach repertuarowych i gościnnie na scenach takich teatrów jak Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr na Woli w Warszawie.


Swój warsztat aktorski i pedagogiczny zdobywała przede wszystkich za granicą i pod okiem aktorów i reżyserów zagranicznych. Ukończyła kurs prowadzony przez Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (tytuł instruktora Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała), kursy prowadzone przez Instytut Grotowskiego, Teatr Pieśń Kozła, Gardzienice, Instytut Aktorski w Turynie, Akademię Teatralną w Warszawie, absolwentów Petersburskiej Szkoły Teatralnej, wykładowców Szkoły Sztuki Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie, wykładowców Lee Strasberg Film and Theater Institut w Nowym Yorku oraz wiele innych.


Od 12 lat również sama uczy, przekazując swoje doświadczenie i pasję dalej, a także reżyseruje spektakle ze swoimi studentami i w ramach różnych projektów w Polsce i za granicą. Do tej pory wyreżyserowała niemal 30 spektakli i widowisk. W 2015 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.