Akcja: edukacja - ścieżki edukacyjne dla szkół

Zapraszamy na wykład-prezentację połączoną z warsztatem praktycznym.

Prezentacja: wykład połączony z projekcją multimedialną

Warsztat: praktyczny warsztat aktorski


Tematy:

1. Zobaczyć niewidzialny świat, czyli poznajemy teatr pantomimy.

2. Grecki kocioł - u źródeł teatru, czyli spotkanie z teatrem antycznej Grecji.

3. Na ludowo - polskie tańce i pieśni ludowe.

4. Za kulisami - jak powstaje teatr?

Zobaczyć niewidzialny świat, czyli poznajemy teatr pantomimy.


Oferta zawiera:

1. Ciekawy wykład i prezentację multimedialną, dotyczącą historii pantomimy, zawierającą m.in nagrania etiud teatralnych znanych artystów, jak i niszowych mimów.

2. Warsztat aktorski prowadzony przez aktorów Teatru PAPA. Podczas warsztatu uczniowie poznać mogą interesujące techniki teatralne, będące wstępem do rozpoczęcia ich przygody z pantomimą. 


Grecki kocioł - u źródeł teatru, czyli spotkanie z teatrem antycznej Grecji.


Oferta zawiera:

1. Wykład oraz prezentację multimedialną o teatrze antycznym, zawierającą wiele niespotykanych ciekawostek o kulturze starożytnej Grecji. 

2. Warsztat aktorski prowadzony przez aktorów Teatru PAPA. Uczniowie poznają na nim m.in piękne, antyczne pieśni oraz starożytne tańce.


Na ludowo - polskie tańce i pieśni ludowe.


1. Pieśni i tańce ludowe kojarzą się wszystkim z zespołami pieśni i tańca. My, jak zawsze,  proponujemy jednak podróż do źródeł. Jak śpiewano i tańczono na wsiach, jaką rolę odgrywały pieśni, kiedy i co śpiewano, czy każdy musiał być dobrym tancerzem? Poznajcie kulturę swoich dziadków!

2. Wykładowi towarzyszyć będą nagrania archiwalne, natomiast podczas warsztatów nauczymy się kilku tańców i pieśni. Oprócz dużej dawki wiedzy gwarantujemy świetną zabawę.


Za kulisami - jak powstaje teatr?


1. Wszystko, czego nie widać na przedstawieniu w teatrze. Jak powstaje spektakl? Jak pracuje się nad spektaklem? Od opracowania tekstu, przez próby, po reżyserię świateł. 

2. Opowiemy o tym, jak obecnie powstaje spektakl, jaką rolę pełnią poszczególni twórcy: reżyser, aktorzy, krawcowa, garderobiana. Opowiemy ciekawostki zza kulis, ile prawdy jest w teatralnych przesądach i anegdotkach. 

3. Podczas warsztatu przygotujemy dwie krótkie sceny teatralne. Pokażemy również jak działają światła, a uczestnicy sami będą mogli “ustawić” światła, dobrać muzykę i kostiumy.


Jesteście zainteresowani? Macie pytania?Zapraszamy do kontaktu:


e-mail: akademiapapa@gmail.com